K paní doktorce jsem začala chodit asi před měsícem. Byla jsem dlouhodobě nezaměstnaná. Začala jsem pociťovat vnitřní neklid. Měla jsem vysoký tlak, bolesti zad a skoro pořád mi bylo na omdlení.Cítila jsem obrovský strach, samotu, úzkost a beznaděj. Myslela jsem si že už nebude lépe. K psychologovi jsem šla poprvé v životě.Od začátku byla na mě paní doktorka velice příjemná. Po návštěvách u ní jsem začala věřit, že bude lépe. Když od ní odcházím cítím se skvěle a už vím,že s ní to dokážu.Je pro mě jak anděl, moc si jí vážím i jejího přístupu. Vrací mě na správnou cestu. Je opravdu úžasná a jsem moc ráda, že jsem vyhledala právě jí. Konečně jsem nastoupila do nového zaměstnání a je mi lépe. V návštěvách budu určitě pokračovat i nadále. Paní doktorce za vše moc děkuji.

Zelená
„Začala jsem si věřit…“
Měla jsem v sobě duševní nepokoj, cítila jsem se sklíčeně, občas osamoceně – i když jsem byla v kruhu své rodiny, na kterou se mohu vždy spolehnout a vím, že mě mají opravdu rádi a jsou tu vždy pro mě. Potřebovala sem si ulevit a problém se mi nechtěl rozebírat s někým, koho znám.
Každé sezení s paní Erikou Benickou bylo plné porozumění, milých úsměvů a všudypřítomného optimismu. Každá trable, kterou jsem s paní psycholožkou rozebrala byla hned pryč – bylo to, jako když se z ošklivých a zlých housenek stanou překrásní, milý motýlci, kteří jsou nádherně zbarvení a přinášejí samou radost – a už se nevrátila. U paní Eriky Benické jsem byla na třech sezeních a musím říci, že se mi každou návštěvu u ní dělo lépe a lépe.
Tímto způsobem, bych ráda poděkovala, paní Erice Benické za svůj čas, který mi věnovala, za to, s jakou péčí mi, opravdu velmi, pomohla a za to, že mě inspirovala. Děkuji Vám!
Pokud máte nějaký srdce-bol, tak vám vřele doporučuji laskavou pomoc paní psycholožky Eriky Benické – člověka, který má zlaté srdíčko.
Žlutá
„Vřele doporučuji laskavou pomoc“

Paní Benickou navštěvuji již sedm měsíců. Zpočátku jsem se v důsledku zamotané životní situace cítila opravdu špatně. Před první návštěvou jsem vůbec neměla vidinu dalších dní, ale poté, za pomoci paní Benické, díky častým sezením a radám jsem se z nejhoršího dostala a zařadila se zpět do života. Za celou tu dobu jsem začala poznávat sama sebe a pracovat na věcech, které chci změnit. Postupně jsme spolu začaly přicházet na příčiny, pojmenovávat je a řešit je. Paní Benická mi vždy vše srozumitelně a citlivě vysvětlí a díky ní jsem pochopila, že člověk na sobě může pracovat a tréninkem spoustu věcí změnit. Nenacházím ani slova pro vyjádření své vděčnosti. V sezeních hodlám stále pokračovat, protože jsou pro mě i nadále přínosem (.L.T. 20let)

Růžová
„Zpět do života“

Do psychologické poradny jsem přišla na sklonku roku 2012. Měla jsem problémy v podnikání, opustila mě téměř celá rodina. S životem jsem bojovala vždy tvrdě a nic mně jen tak nezlomilo. V té době jsem však měla pocit, že už nic nemá cenu, že veškerý boj je marný. A v podstatě jsem vše vzdala. Po necelých dvou měsících pravidelných jednotýdenních návštěv, už opět bojuji o své místo, jsem aktivní a jsem úplně nový člověk. Do programu jsem si začlenila procházka nebo cvičení. Dnes je krásně, tak půjdu zřejmě na vycházku. Denně si rozepisuji a kontroluji plány, ty plním nebo částečně plním, rozepisuji měsíční, roční, životní cíle, denně studuji, pracuji a bojuji. Vše beru pozitivně. Vím, že moje cesta ještě bude dlouhá, ale s takovým člověkem jako je paní Mgr. Erika Benická, se jí nebojím. A za to dík Vám. Ještě jednou za vše díky. K. L. 49let ,Praha

Zelená
„Jsem úplně nový člověk“

Byla jsem vedouci projektu, který byl realizovaný týmem odborníků v roce 2006-2008 pro nezaměstnané lidi celého Karlovarského kraje s názvem „Návrat do práce“. Projekt absolvovalo 500 klientů. Pani Erika vedla semináře zaměřené na rozvoj schopností najít si zaměstnání, zvládnout osobní prezentaci a zdokonalit komunikační schopnosti. Odborný a lidský přístup paní Eriky k týmu i k jednotlivcům ve skupině považuji za pilíř úspěchu našeho projektu. Ing. S.T.

Modrá
„Odborný a lidský přístup“

Je mi 51let. K pani Mgr. Benické jsem se poprvé dostal krátce v roce 2006, po velkém vyčerpání organismu, které spůsobilo  můj pobyt v nemocnici. Dostal jsem od ní hodně rad jak mám postupovat. V té době jsem pracoval ve dvanáctihodinovém směnném provozu a součastně navštěvoval dvě školy. Do toho jsem trénoval mladé cyklisty a jěště k tomu jsem se snažil se připravit na své závody v cyklistice. Jelikož jsem hned nedokázal omezit pracovní vytížení v zaměstnání, vše ostatní sem přestal  provozovat. Opět se mi vrátili zdravotní potíže, které lékaři diagnostikovali, že jsou psychosomatického charakteru. Tentokrát sem nechtěl nic zanedbávat, proto jsem se obědnal opět  v roce 2008 do dlouhodobé pravidelné psychoterapie. Pani magistra mně naučila naslouchat svému tělu, naučila mně autogenní trénink. Naučil jsem se svůj denní čas lépe rozvrhnout a mít i čas i pro sebe, vlastní odpočinek i svoji rodinu. Přestal jsem dělat noční směny, které jsem dělal nepřerušeně pořád 26let, vymezil jsem si svůj pracovní čas do 8 hodin denně. Studium, které sem v roce 2006 přerušil, tak jsem v roce 2007  začal opět studovat, úplně nový obor,  a dotáhl sem to to zdárneho konce v roce 2012. V roce 2011 sem se opět zapojil do trénování mládeže v cyklistice. Na konci 2012 jsem přijal  zajimavu nabídku trénovat veterány na horských kolech.

Zdravotní problémy mne už netížili, uspěšně sem zvládal své pracovné povinnosti i absolvování studia, věnoval sem se zálibám, které mi přinášejí radost. Na začátku mi pomohl  hodně autogénní trénink. Vlastní práci na sobě, svém sebedvědomí, seberozvoji, v dlouhodobé psychoterapie a zásluhou pani magistri Eriky Benické, která na mně měla vynikajíci vliv,   jsem si den ode dne začal víc věřit a prožíval spokojenost s dosahovaním svých uspěchu . Mé tělesné zdraví se upevnilo souběžně s mojí psychickou spokojeností a radostí z prožití vlastního uspechů. Terapie které jsme u Mgr.Benické Eriky začal v roce 2008, sem úspešne ukoncil v roce 2011.  Doporučuji.

Zelená
„Lépe naslouchám svému tělu, lépe rozvrhnu svůj čas, více si věřím a dosahuji úspěchu. Doporučuji“

Paní Eriku Benickou jsem vyhledala, protože jsem již nezvládala řešit svou životní situaci a orientovat se v ní. Paní Benická je velice příjemná a myslím, že mě hned na prvním sezení správně odhadla. Z prvního sezení jsem odcházela s určitým plánem na krátký časový úsek, který musím zvládnout a s vidinou, kterou jsem do té doby neměla. Ačkoliv to ještě nějaký čas potrvá a budu muset sama na sobě pracovat, vím, že to můžu zvládnout. Mám za sebou několik sezení a v psychterapii budu pokračovat dál.

Žlutá
„Vím, že to můžu zvládnout“

Jednou klopýtnete. A chcete se znovu postavit. Najednou zjistíte, že jste na všechno úplně sami.  Když nemáte peníze, nějak se Vám z vašeho okolí vytratí –  jak přátelé tak i rodina.  A ani stát Vám nepomůže. Dostaví se deprese a pocit osamocení. Ale pokud najdete správného člověka, tak se začnete vracet zpět na správnou cestu. A najdete si nové přátele a vytvoříte si novou rodinu. O to cennější, že víte, že lidé, kteří Vás nyní  obklopují,  jsou opravdovými přáteli a rodina je rodinou ve špatném i zlém. Tím správným člověkem pro mne byla paní Mgr. Erika Benická, která mi svým citlivým přístupem pomohla najít ztracené. Děkuji. K. M. Praha

Růžová
„…chcete se znovu postavit“

Jsem v celku vyrovnaná a pozitivní osobnost. A i přesto jsem se ve svém životě ocitla v situaci, kdy jsem nevěděla kudy kam. V této chvíli jsem se rozhodla poprvé ve svém životě navštívit odborníka a svěřit se svým trápením, které pramenilo z mé nevyrovnanosti ve vztazích a osobním životě. Ze začátku mi mé starosti v porovnání s ostatními lidmi, připadaly banální, ale postupem času jsem začala pociťovat pocity nezvladatelné úzkosti a marnosti. Dokola jsem opakovala ty samé chyby.

Paní Mgr. Benickou jsem si vyhledala na internetu a již po první návštěvě jsem se cítila lépe. Na sezení s ní jsem se vždy těšila a odcházela pozitivně naladěná. Touto cestou bych jí chtěla velice poděkovat za názory, rady a hlavně vyslechnutí. Byla jsem opravdu spokojená a v budoucnu, pokud se mi do cesty postaví nějaké to trápení, se na ní určitě opět obrátím.T.L.

Modrá
„Již po první návštěvě jsem se cítila lépe.“

Jednoho dne přišel můj přítel domů a řekl, že ode mě chce odejít, byla jsem těhotná – v 6tém měsíci. Zhroutil se mi celý svět. Probírali jsme to dlouho do noci a rozumný důvod co se stalo jsem z něho nedostala. Jen, že se údajně  chovám divně. Když jsme se poznali byl ženatý, ale říkal, že se nechce vrátit k ženě. Milovali jsme, žili jsme spolu a počali dítě, které jsme oba chtěli.

Ted mi oznámil, že chce žít sám. Tak to už jsem vůbec nechápala – raději sám než se mnou? V noci jsem nespala a celý druhý den jen brečela, bylo mi jasné, že se kvůli miminku musím dát co nejdříve dohromady … a že to sama nezvládnu, že potřebuji pomoct. A tak jsem se upnula na to, že si zkusím zajít k nějakému psychologovi.

Možná naštěstí to nebyl úplně snadný úkol – hledala jsem na netu i zkoušela u známých zda někoho neznají. Ale většinou měli čas až tak za tři týdny-měsíc. A já potřebovala nutně- hned.

A tak jsem našla paní Eriku Benickou. Byla to moje první návštěva psychologa a za normálních okolností bych asi měla obavy, jak to bude probíhat, co budu říkat, setkání s novým cizím člověkem – ale můj smutek a bolest mi nedovolily žádné tyto obavy. A samozřejmě paní doktorka, která byla od první chvíle moc milá, poslouchala a snažila se mi pomoct.Odcházela jsem s mnohem lepším pocitem, uklidněná a věřící, že bude zase líp. A stejně tak z dalšího setkání.Měla jsem celkem 3 setkání. Pomohlo mi popovídat si a probrat to, poslechnout si jiný názor . Uvědomila jsem si tak některé věci a také co je ted nejdůležitější- „kdo“ . Oceňuji její rady, co by bylo dobré dál dělat..

Vyhráno vůbec nemám, všechno je to ještě příliš čerstvé a bolavé a některé dny člověk opravdu těžko sbírá sílu. Nevím jak to všechno dopadne. Ale věřím, že pro mě dobře – teď jen najít tu správnou odpověď – co to pro mě vlastně znamená …

Zelená
„Uvědomila jsem si některé věci a také co je důležité“

Po dlouhém období partnerské krize ve 14letém vztahu jsme se rozhodli vyhledat odbornou pomoc a navštívili Mgr. Benickou v ordinaci v Karlových Varech. Absolvovali jsme několik sezení, kde jsme odkrývali různá témata. První sezení byla, musím říct, velmi náročná a ač se člověk cítí hůře než před tím, má zároveň pocity osvobozující úlevy. Ale dobrý psycholog umí situaci s nadhledem uřídit a to se také stalo. Na poslední sezení už jsem se já osobně vyloženě těšila, aby se pocity dostavily znovu. Pak ale přišel jiný druh krize (ne vztahový), kvůli kterému jsme museli terapie ukončit, nicméně musím říci, že bez předchozích terapií bychom ji těžko překonávali. S terapií jsme byli spokojeni a to tak velice, že se v srpnu bereme. Děkujeme a přejeme hodně klientů, aby bylo na světě více spokojených lidí. Jediné, co závěrem mohu říci je, že tohle je opravdu dobrá investice.L.T.

Žlutá
„Párová terapie, krize po 14letém vztahu:

Dlouho jsem váhala, jestli mám na svoje panické stavy hledat odbornou pomoc. Jednoho dne to bylo tak silné, že jsem přestala váhat a vyhledala jsem si na internetu terapeuta. Google mně odkázal na paní Benickou. Od té doby k ní pravidelně docházím a jsem štastná, že mi osud našel právě ji. Kromě toho, že pokaždý odcházím s pocitem, že mi už nemůže být líp,tak mně naučila jak mám vnímat samu sebe a najít v sobě tu správnou harmonii, aby všechno fungovalo tak jak má. Na další setkání se těším hned, jakmile vyjde ze dveří její ordinace.Vrele doporučuji. VM.

Růžová
„Pokažde odcházím s pocitem, že mi je líp.Teším se na setkání. „

Pani Eriku Benickou jsem poznala v létě 2012. Byla jsem 2 měsíce na dovolené v České republice, neboť žiju v zahraničí. K vyhledání psychologa jsem se rozhodla z osobních i rodinných důvodu, které ústily v neustále problémy psychické i fyzické. Byl to celkový stres pro mou osobu. Pani Erika mě zaujala na internetu nejen dle životopisu, ale i jejího fota, s milou tváří, ze které vyzařuje klid a porozumění. Po návštěvách tomu nebylo jinak, příjemné a diskrétne prostředí i jednání bylo pro mně velkým přínosem.

Díky konzultacím jsem si dokázala upevnit svoji osobnost, jistým způsobem i osobnostně vyzrát. Uvědomila jsme si co dovolit, nebo nedovolid lidem v jejich chování k mé osobeMslím si, že je velmi přínosné pro vaší osobu i váš život, pokud vám někdo profesionálně, ale zároveň přátelsky pomůže ulevit vaším problémům, které dokáží tak tížit. Pani Benické přeji hodně štěstí a úspěchu a těším se na další konzultace. Veronika, 29let

Modrá
„Vyzařuje klid a porozumění“

V průběhu léta jsem dojížděla k vám do poradny v Praze. S terapií u vás jsem byla spokojena,  a to velmi. Báječně umíte naslouchat a poté klást otázky,které posunují zpověd a dialog dále. Určitě jsem myslela na další pokračování našich sezení, moje vytíženost mi momentálně nedovoluje časté cesty do Prahy. I když- člověk nikdy neví. Přejí vám mnoho úspěchů v práci. S.T.

Zelená
„Jsem spokojená. Báječně umí naslouchat a klást otázky, které posouvají.“

Ze setkání s paní E. Benickou mám velmi pozitivní zážitky. V roce 2010 jsem chodila na skupinovou i individuální terapii. Nejvíce se mi líbilo, že terapie vždy probíhala ve velice pozitivní atmosféře. Tyto terapie byly vždy v doprovodu hudební kulisy, která navazovala relaxační atmosféru, výtvarných prostředků (kreslení obrázků, atd.) a také různých hracích technik, což je myslím důležité pro to, aby se člověk cítil uvolněný a aby se nebál svěřit s problémy. K tomuto bych dodala, že paní Erika na mě působila už od pohledu jako velice sympatický a důvěryhodný člověk. Na její terapie jsem chodila vždy s dobrým pocitem a vždy jsem se těšila. V té době jsem přecházela na jinou školu kvůli problémům s předchozími spolužáky a  byla jsem velmi nervózní, rozrušená a trochu jsem i ztratila důvěru k lidem a bála jsem se, jak mě noví žáci přijmou. Tato terapie mi velice pomohla. Mohla jsem se se vším svěřit a paní Erika mi s tímto problémem velice dobře pomohla. Nabyla jsem znovu sebedůvěru a i lidé z blízkého okolí na mě poznali, že jsem na tom psychicky mnohem lépe a už nejsem tak uzavřená a zaražená. Vlastně bych řekla, že od té doby mám jiný vztah k lidem a naučila jsem se s lidmi vycházet. Terapii u paní Benické bych rozhodně všem doporučila. Používá velmi účinné metody a je to člověk, kterému jsem se nebála svěřit a mám k němu obrovskou úctu. Určitě bych si v budoucnu terapií prošla klidně znova, protože myslím, že i když jsem jí jednou prošla a pomohla mi, určitě by pomohla ještě více. A můžu mluvit i za některé lidi, které znám a které k paní Erice na terapii chodili také.

Dle mého názoru by psycholog měl být člověk, který nedělá rozdíly mezi klienty, je důvěryhodný, milý, trpělivý a snaží se pomoct. Toto všechno paní E. Benická splňuje a myslím, že svojí práci dává maximum a svým klientům se věnuje na 100%. Nevím, co jiného ještě dodat, zkrátka velice pozitivní zkušenost, která mi pomohla. K.Fialová z Aše, studentka

Žlutá
„Velmi pozitivní zážitky, můžu se se vším svěřit. Klientům se věnuje na 100 procent. Moc mi pomohla“