K paní doktorce jsem začala chodit asi před měsícem. Byla jsem dlouhodobě nezaměstnaná. Začala jsem pociťovat vnitřní neklid. Měla jsem vysoký tlak, bolesti zad a skoro pořád mi bylo na omdlení.Cítila jsem obrovský strach, samotu, úzkost a beznaděj. Myslela jsem si že už nebude lépe. K psychologovi jsem šla poprvé v životě.Od začátku byla na mě paní doktorka velice příjemná. Po návštěvách u ní jsem začala věřit, že bude lépe. Když od ní odcházím cítím se skvěle a už vím,že s ní to dokážu.Je pro mě jak anděl, moc si jí vážím i jejího přístupu. Vrací mě na správnou cestu. Je opravdu úžasná a jsem moc ráda, že jsem vyhledala právě jí. Konečně jsem nastoupila do nového zaměstnání a je mi lépe. V návštěvách budu určitě pokračovat i nadále. Paní doktorce za vše moc děkuji.

Zelená
„Začala jsem si věřit…“
Měla jsem v sobě duševní nepokoj, cítila jsem se sklíčeně, občas osamoceně – i když jsem byla v kruhu své rodiny, na kterou se mohu vždy spolehnout a vím, že mě mají opravdu rádi a jsou tu vždy pro mě. Potřebovala sem si ulevit a problém se mi nechtěl rozebírat s někým, koho znám.
Každé sezení s paní Erikou Benickou bylo plné porozumění, milých úsměvů a všudypřítomného optimismu. Každá trable, kterou jsem s paní psycholožkou rozebrala byla hned pryč – bylo to, jako když se z ošklivých a zlých housenek stanou překrásní, milý motýlci, kteří jsou nádherně zbarvení a přinášejí samou radost – a už se nevrátila. U paní Eriky Benické jsem byla na třech sezeních a musím říci, že se mi každou návštěvu u ní dělo lépe a lépe.
Tímto způsobem, bych ráda poděkovala, paní Erice Benické za svůj čas, který mi věnovala, za to, s jakou péčí mi, opravdu velmi, pomohla a za to, že mě inspirovala. Děkuji Vám!
Pokud máte nějaký srdce-bol, tak vám vřele doporučuji laskavou pomoc paní psycholožky Eriky Benické – člověka, který má zlaté srdíčko.
Žlutá
„Vřele doporučuji laskavou pomoc“

Paní Benickou navštěvuji již sedm měsíců. Zpočátku jsem se v důsledku zamotané životní situace cítila opravdu špatně. Před první návštěvou jsem vůbec neměla vidinu dalších dní, ale poté, za pomoci paní Benické, díky častým sezením a radám jsem se z nejhoršího dostala a zařadila se zpět do života. Za celou tu dobu jsem začala poznávat sama sebe a pracovat na věcech, které chci změnit. Postupně jsme spolu začaly přicházet na příčiny, pojmenovávat je a řešit je. Paní Benická mi vždy vše srozumitelně a citlivě vysvětlí a díky ní jsem pochopila, že člověk na sobě může pracovat a tréninkem spoustu věcí změnit. Nenacházím ani slova pro vyjádření své vděčnosti. V sezeních hodlám stále pokračovat, protože jsou pro mě i nadále přínosem (.L.T. 20let)

Růžová
„Zpět do života“

Do psychologické poradny jsem přišla na sklonku roku 2012. Měla jsem problémy v podnikání, opustila mě téměř celá rodina. S životem jsem bojovala vždy tvrdě a nic mně jen tak nezlomilo. V té době jsem však měla pocit, že už nic nemá cenu, že veškerý boj je marný. A v podstatě jsem vše vzdala. Po necelých dvou měsících pravidelných jednotýdenních návštěv, už opět bojuji o své místo, jsem aktivní a jsem úplně nový člověk. Do programu jsem si začlenila procházka nebo cvičení. Dnes je krásně, tak půjdu zřejmě na vycházku. Denně si rozepisuji a kontroluji plány, ty plním nebo částečně plním, rozepisuji měsíční, roční, životní cíle, denně studuji, pracuji a bojuji. Vše beru pozitivně. Vím, že moje cesta ještě bude dlouhá, ale s takovým člověkem jako je paní Mgr. Erika Benická, se jí nebojím. A za to dík Vám. Ještě jednou za vše díky. K. L. 49let ,Praha

Zelená
„Jsem úplně nový člověk“

Byla jsem vedouci projektu, který byl realizovaný týmem odborníků v roce 2006-2008 pro nezaměstnané lidi celého Karlovarského kraje s názvem „Návrat do práce“. Projekt absolvovalo 500 klientů. Pani Erika vedla semináře zaměřené na rozvoj schopností najít si zaměstnání, zvládnout osobní prezentaci a zdokonalit komunikační schopnosti. Odborný a lidský přístup paní Eriky k týmu i k jednotlivcům ve skupině považuji za pilíř úspěchu našeho projektu. Ing. S.T.

Modrá
„Odborný a lidský přístup“

Je mi 51let. K pani Mgr. Benické jsem se poprvé dostal krátce v roce 2006, po velkém vyčerpání organismu, které spůsobilo  můj pobyt v nemocnici. Dostal jsem od ní hodně rad jak mám postupovat. V té době jsem pracoval ve dvanáctihodinovém směnném provozu a součastně navštěvoval dvě školy. Do toho jsem trénoval mladé cyklisty a jěště k tomu jsem se snažil se připravit na své závody v cyklistice. Jelikož jsem hned nedokázal omezit pracovní vytížení v zaměstnání, vše ostatní sem přestal  provozovat. Opět se mi vrátili zdravotní potíže, které lékaři diagnostikovali, že jsou psychosomatického charakteru. Tentokrát sem nechtěl nic zanedbávat, proto jsem se obědnal opět  v roce 2008 do dlouhodobé pravidelné psychoterapie. Pani magistra mně naučila naslouchat svému tělu, naučila mně autogenní trénink. Naučil jsem se svůj denní čas lépe rozvrhnout a mít i čas i pro sebe, vlastní odpočinek i svoji rodinu. Přestal jsem dělat noční směny, které jsem dělal nepřerušeně pořád 26let, vymezil jsem si svůj pracovní čas do 8 hodin denně. Studium, které sem v roce 2006 přerušil, tak jsem v roce 2007  začal opět studovat, úplně nový obor,  a dotáhl sem to to zdárneho konce v roce 2012. V roce 2011 sem se opět zapojil do trénování mládeže v cyklistice. Na konci 2012 jsem přijal  zajimavu nabídku trénovat veterány na horských kolech.

Zdravotní problémy mne už netížili, uspěšně sem zvládal své pracovné povinnosti i absolvování studia, věnoval sem se zálibám, které mi přinášejí radost. Na začátku mi pomohl  hodně autogénní trénink. Vlastní práci na sobě, svém sebedvědomí, seberozvoji, v dlouhodobé psychoterapie a zásluhou pani magistri Eriky Benické, která na mně měla vynikajíci vliv,   jsem si den ode dne začal víc věřit a prožíval spokojenost s dosahovaním svých uspěchu . Mé tělesné zdraví se upevnilo souběžně s mojí psychickou spokojeností a radostí z prožití vlastního uspechů. Terapie které jsme u Mgr.Benické Eriky začal v roce 2008, sem úspešne ukoncil v roce 2011.  Doporučuji.

Zelená
„Lépe naslouchám svému tělu, lépe rozvrhnu svůj čas, více si věřím a dosahuji úspěchu. Doporučuji“

Paní Eriku Benickou jsem vyhledala, protože jsem již nezvládala řešit svou životní situaci a orientovat se v ní. Paní Benická je velice příjemná a myslím, že mě hned na prvním sezení správně odhadla. Z prvního sezení jsem odcházela s určitým plánem na krátký časový úsek, který musím zvládnout a s vidinou, kterou jsem do té doby neměla. Ačkoliv to ještě nějaký čas potrvá a budu muset sama na sobě pracovat, vím, že to můžu zvládnout. Mám za sebou několik sezení a v psychterapii budu pokračovat dál.

Žlutá
„Vím, že to můžu zvládnout“

Jednou klopýtnete. A chcete se znovu postavit. Najednou zjistíte, že jste na všechno úplně sami.  Když nemáte peníze, nějak se Vám z vašeho okolí vytratí –  jak přátelé tak i rodina.  A ani stát Vám nepomůže. Dostaví se deprese a pocit osamocení. Ale pokud najdete správného člověka, tak se začnete vracet zpět na správnou cestu. A najdete si nové přátele a vytvoříte si novou rodinu. O to cennější, že víte, že lidé, kteří Vás nyní  obklopují,  jsou opravdovými přáteli a rodina je rodinou ve špatném i zlém. Tím správným člověkem pro mne byla paní Mgr. Erika Benická, která mi svým citlivým přístupem pomohla najít ztracené. Děkuji. K. M. Praha

Růžová
„…chcete se znovu postavit“

Jsem v celku vyrovnaná a pozitivní osobnost. A i přesto jsem se ve svém životě ocitla v situaci, kdy jsem nevěděla kudy kam. V této chvíli jsem se rozhodla poprvé ve svém životě navštívit odborníka a svěřit se svým trápením, které pramenilo z mé nevyrovnanosti ve vztazích a osobním životě. Ze začátku mi mé starosti v porovnání s ostatními lidmi, připadaly banální, ale postupem času jsem začala pociťovat pocity nezvladatelné úzkosti a marnosti. Dokola jsem opakovala ty samé chyby.

Paní Mgr. Benickou jsem si vyhledala na internetu a již po první návštěvě jsem se cítila lépe. Na sezení s ní jsem se vždy těšila a odcházela pozitivně naladěná. Touto cestou bych jí chtěla velice poděkovat za názory, rady a hlavně vyslechnutí. Byla jsem opravdu spokojená a v budoucnu, pokud se mi do cesty postaví nějaké to trápení, se na ní určitě opět obrátím.T.L.

Modrá
„Již po první návštěvě jsem se cítila lépe.“

Jednoho dne přišel můj přítel domů a řekl, že ode mě chce odejít, byla jsem těhotná – v 6tém měsíci. Zhroutil se mi celý svět. Probírali jsme to dlouho do noci a rozumný důvod co se stalo jsem z něho nedostala. Jen, že se údajně  chovám divně. Když jsme se poznali byl ženatý, ale říkal, že se nechce vrátit k ženě. Milovali jsme, žili jsme spolu a počali dítě, které jsme oba chtěli.

Ted mi oznámil, že chce žít sám. Tak to už jsem vůbec nechápala – raději sám než se mnou? V noci jsem nespala a celý druhý den jen brečela, bylo mi jasné, že se kvůli miminku musím dát co nejdříve dohromady … a že to sama nezvládnu, že potřebuji pomoct. A tak jsem se upnula na to, že si zkusím zajít k nějakému psychologovi.

Možná naštěstí to nebyl úplně snadný úkol – hledala jsem na netu i zkoušela u známých zda někoho neznají. Ale většinou měli čas až tak za tři týdny-měsíc. A já potřebovala nutně- hned.

A tak jsem našla paní Eriku Benickou. Byla to moje první návštěva psychologa a za normálních okolností bych asi měla obavy, jak to bude probíhat, co budu říkat, setkání s novým cizím člověkem – ale můj smutek a bolest mi nedovolily žádné tyto obavy. A samozřejmě paní doktorka, která byla od první chvíle moc milá, poslouchala a snažila se mi pomoct.Odcházela jsem s mnohem lepším pocitem, uklidněná a věřící, že bude zase líp. A stejně tak z dalšího setkání.Měla jsem celkem 3 setkání. Pomohlo mi popovídat si a probrat to, poslechnout si jiný názor . Uvědomila jsem si tak některé věci a také co je ted nejdůležitější- „kdo“ . Oceňuji její rady, co by bylo dobré dál dělat..

Vyhráno vůbec nemám, všechno je to ještě příliš čerstvé a bolavé a některé dny člověk opravdu těžko sbírá sílu. Nevím jak to všechno dopadne. Ale věřím, že pro mě dobře – teď jen najít tu správnou odpověď – co to pro mě vlastně znamená …

Zelená
„Uvědomila jsem si některé věci a také co je důležité“